Program Gryfnej Akademii Artystycznej

Zapraszamy dzieci od 7 lat na zajęcia Gryfnej Akademii Artystycznej! W październiku zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 17:00 – 18:00. Od listopada zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek w godz. 17:00 – 18:00

Od 2016 roku pod okiem Pani Moniki dzieci stają się Artystami. Rozwijamy umiejętności rysunkowe, malarskie i rzeźbiarskie. Podczas cotygodniowych zajęć poznajemy twórczość konkretnego artysty, uczymy się kierunków i stylów oraz przede wszystkim pozwalamy kształtować swój styl, gust, wyrażać opinie i obserwacje.
Tworzymy kameralną atmosferę. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, co zapewnia indywidualny kontakt z każdym uczniem. Zapewniamy dzieciom przyjazną, twórczą atmosferę i wszystkie materiały plastyczne oraz narzędzia.
W tym roku zajęcia podzielone będą na cykle które pokażą specyfikę zawodów związanych ze sztuką i rzemiosłem np. Ilustrator, Designer, Rzeźbiarz.

PROGRAM ZAJĘĆ (październik – grudzień 2018):

1.10 – Dekorator wnętrz – papier marche
8.10 – Architekt – rysunek węglem
15.10 – Projektant – projektowanie obuwia
22.10 – Konserwator zabytków – płaskorzeźba w glinie
29.10 – Fotograf – szkic z natury
6.11 – Grafik – projekt plakatu
13.11 – Designer – nowoczesny minimalizm na płótnie
20.11 – Scenograf – rysunek lalki/kukiełki
27.11 – Malarz – śladem dawnych mistrzów
4.12 – Ilustrator – malowanie akwarelą
11.12 – Rzeżbiarz – anioły z gipsu
18.12 – Malarz szkła – witraże

Koszt zajęć – 25 zł za pojedyncze zajęcia lub 80 zł karnet (4 zajęcia).

Zapisy i informacje pod nr tel. 798807601

Prowadząca: Monika Janoszka – Zawadzka, studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Jako plastyk brała udział w kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych, gdzie mogła zaprezentować swoje prace szerszej publiczności. Pasję do sztuki w różnych formach stara się zaszczepić u dzieci i dorosłych. Pokazuje swoim wychowankom świat realny i fantastyczny rozwijając u dzieci ekspresję i umiejętności artystyczne. Z dużym zaangażowaniem wprowadza dzieci i młodzież w świat sztuki.