Gryfna Nutka zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 1,5 – 3 lata

Zapraszamy dzieci w wieku od ok. 1,5 roku do 3 lat wraz z rodzicami lub opiekunami do wspólnej muzycznej zabawy. Zajęcia będą się odbywać w każdy piątek o godz. 16:00 i potrwają ok 45 min.
Gryfna Nutka to zajęcia umuzykalniające, które są ukierunkowane pod kątem rozbudzania wrażliwości muzycznej poprzez:
Wesołe piosenki
Nauka relaksu
Zabawy z instrumentami
Słuchanie muzyki klasycznej
Zabawy usprawniające koordynację ruchowo – słuchową
Zabawy usprawniające motorykę dziecka
Poznawanie nowych instrumentów
Proste zabawy taneczne
Oraz wiele innych wydarzeń i zabaw

Zajęcia będą prowadzone w oparciu o metody takich promotorów jak:
Carl Orff
Emila Jacques Dalcroze
Zoltan Kodaly
Weronika Sherborne

To wszystko ma na celu stymulację wszechstronnego i harmonijnego rozwoju naszych pociech. Tak prowadzone zajęcia są również skarbnicą pomysłów domowych wspólnych zabaw edukacyjnych. Podczas zajęć będziemy słuchać i śpiewać prostych, radosnych, dziecięcych piosenek; grać na instrumentach perkusyjnych takich jak: tamburyny, kołatki, bębenki, trójkąty, talerze, dzwonki itp. Podczas słuchania muzyki klasycznej będziemy uczyć się skupienia, relaksu i uważności. Mimo iż te zadania mogą się wydawać trudne, to jeśli zabawy są odpowiednio prowadzone, a dzieci regularnie uczestniczą w zajęciach, to profity z nich płynące są nieocenione. Wszechstronny i harmonijny rozwój, treningi twórczości, rozwój pamięci, wzbogacanie wiedzy o świecie, nauka w grupie, wzmocnienie więzi emocjonalnej z opiekunem – to wszystko buduje przyszły sukces naszych pociech.

Zajęcia prowadzone będą przez Katarzynę Cyganik – muzyka zawodowego, absolwentkę Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. L. Różyckiego w Gliwicach, studentkę Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach, absolwentkę zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Śląskim na wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, nauczycielkę kontraktową edukacji wczesnoszkolnej, instruktor zajęć muzyczno-terapeutycznych w placówkach przedszkolno-terapeutycznych; pasjonatkę edukacji domowej i indywidualnej; miłośniczkę teatru i opery; śpiewa klasycznie i kocha poezję śpiewaną ale są dni kiedy bez reszty oddaje się malowaniu, rysowaniu lub tworzeniu biżuterii.

Zapisy pod nr tel. 798807601
Koszt jednorazowych zajęć – 30 zł
Ilość miejsc w grupie – 8